محل کلینیک

اصفهان نجف‌آباد، خیابان شریعتی -سه راه فرهنگ - مجتمع نکین- طبقه پنجم

رزرو نوبت

031-42316924

روزهای کاری

دوشنبه -سه شنبه - پنج شنبه

معجزه در لاغری موضعی

محتوای جدول

یکی از معضلات امروز ما در جامعه چاقی است که بدلیل پرخوری های یا مصرف بیش از حد فست فودها منجر به جمع شدن چربی های بد در یک ناحیه از بدن مانند شکم، ران ها یا بازوها میشود.با پیشرفت علم پزشکی و بهره گیری از طب سنتی سوزنی روش امبدینگ برای کمک به زیبایی و لاغری موضعی در افراد ایجاد شد.

لاغری موضعی با امبدینگ چیست؟

در مقاله های قبلی در مورد اینکه امبدینگ چیست ؟ چگونه عمل می کند و تفاوت آن باطب سوزنی صحبت نموده ایم که مراجعه به صفحه لاغری و امبدینگ می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید .ما در این بخش قصد نداریم تکرار مکررات نماییم و بصورت خلاصه مروری بر مطالب آن صفحه داریم و معجزه لاغری موضعی با امبدینگ را شرح می دهیم.

در حین جذب این نخ توسط بدن، عمل تحریک نقاط طب سوزنی نیز اتفاق افتاده و همان اثر استفاده از سوزن در طب سوزنی را ایجاد می‌کند. سوزن‌های امبدینگ کمی بزرگ‌تر از سوزن‌های استفاده شده در طب سوزنی بوده و ممکن است از محل امبدینگ یک یا دو قطره خون خارج شود. اما نگران درد ناشی از آن نباشید. به شما اطمینان می‌دهیم درد امبدینگ از سرنگ‌های آمپول کمتر است.

این نخ ها یکبارمصرف و قابل جذب بوده و نیاز به بیهوشی یا جراحی خاصی ندارد و از طریق سوزن مخصوص وارد بافت چربی میگردد و در طول یک ماه جذب و ازبین میرود.

کاهش سایز بدون بازگشت چربی ها

کاهش سایز بدون بازگشت چربیها 

معجزه لاغری با امبدینگ در یک موضع این است که بازگشت چربی ها بسیار پایین است .این نخ ها با کمک عملکرد طب سوزنی سیستم مریدین های بدن را کنترل نموده و تنظیم فرآیندها و اعمال داخلی بدن و تعادل متابولیسم بدن را فعال می نماید در نتیجه بصورت تدریجی چرب ها ازبین خواهند رفت.

دراین روش از طریق تنظیم سیستم عصبی بدن از ترشح زیاد اسید معده جلوگیری نموده و مانع ایجاد احساس خستگی و گرسنگی می گردد بعد از انجام کاشت نخ لاغری موضعی که درآن کاشت انجام شده بصورت تدریجی کاهش سایز خواهید داشت.

لاغری موضعی بوسیله کاشت نخ در بازو یا شکم، پهلوها و باسن علاوه بر اینکه احتمال بازگشت چربی دراین مواضع را کم می کند باعث سفت شدن عضلات و کاهش سایز این قسمت ها می گردد.

نکته مهم در لاغری موضعی این است که برای کاهش و کنترل وزن با کمک طب سوزنی در یک یا دو جلسه چهار ناحیه درگوش یعنی نقاط گرسنگی ، واسترس و غدد و معده CID هایی قرار داده می شود که با فشار دادن مکرر آنها بدن آماده کاهش سایز می گردد.

کاهش سایز با دستگاه

لاغری موضعی با دستگاه

حتما شنیده اید که در برخی کلینیک ها به کمک دستگاه به لاغری موضعی انجام می گردد اما دقت کنید که این لاغری باعث کاهش سایز می شود نه کاهش وزن! به عبارت دیگر این دستگاه به شما کمک می کند پهلوها یا بازو هایتان را لاغر کنید. به طور کلی، لاغری موضعی برای کسانی مناسب است که فقط می خواهند نواحی کوچکی از بدن شان را سفت و صاف کنند.

لاغری با دستگاه کویتیشن

دستگاه کویتیشن امواج اولتراسونیک که فرکانس پایین و شدت بالایی دارند ( 20 تا 40 کیلو هرتز) تولید می کند.  در اثر برخورد این امواج با مولکول های آب میان بافتی، حبابهای ریزی در اطراف سلول های چربی ایجاد می‎شود. حبابهای ایجاد شده تحت تاثیر امواج اولتراسونیک قرار می‎گیرند. سپس فوران شده و با دیوار سلول های چربی برخورد می‎کنند. در اثر این برخورد حباب ها پاره می‎شوند و سبب بیرون ریختن چربی ها و آب درون سلولی یا تری گلیسرید می‎شود. پس از ترکیدن این حباب ها  بدن به طور طبیعی این اسیدهای چرب را با مجاری ادرار و سیستم لنفاوی خارج می کنند. این پروسه باعث لاغری با دستگاه کویتیشن می شود.

لاغری با دستگاه اوندا

دستگاه اوندا (ONDA) ساخت کمپانی دکا ایتالیا است. این دستگاه علاوه بر اینکه برای درمان لاغری و پیکرتراشی بدن بسیار موثر عمل می کند؛ برای دیگر درمان های غیر تهاجمی زیبایی نیز کاربرد دارد. متخصصان از دستگاه اوندا برای درمان سلولیت یا همان پوست پرتقالی حتی در پیشرفته ترین حالت آن و همچنین درمان شلی پوست و سفت کردن آن، نیز استفاده می کنند. امروزه دستگاه اوندا، به عنوان بهترین دستگاه لاغری در سطح جهان شناخته می شود. با توجه به تشخیص پزشک معالج، تعداد مراجعات بین 4 تا 5 جلسه متغیر است.
 
لاغری موضعی با آکوپانچر

هزینه لاغری موضعی و کاهش سایز

هزینه لاغری موضعی و کاهش سایز در کلینیک سرو یا سایر کلینیک ها بستگی به محل چاقی و میزان آن ، تعداد نخ مورد استفاده ، استفاده از دستگاه ، طب سوزنی و تعداد سوزنهای مورد استفاده بستگی دارد .البته در موارد عمومی تعداد نخ‌ها از 15 نخ و نهایتاً ‌20 نخ تجاوز نمیکند. 

با توجه به عدم تخمین دقیق قیمت‌ نخ  و نیز مواد مصرفی، همچنین هزینه‌های جانبی  امکان تعرفه‌گذاری کامل وجود ندارد.اما شما می توانیدبا کلینیک سرو تماس و از هزینه لاغری موضعی و امبدینگ  و از جزئیات مطلع گردید.

با توجه به افزایش چشمگیر هزینه‌‌های لاغری (انواع رژیم‌های غذایی، عمل‌ها، باشگاه و ورزش و غیره) امبدینگ را می‌توان یکی از کم‌هزینه‌ترین و مطمئن‌ترین روش‌های لاغری و چربی سوزی دانست. روشی که تنها با کاشت نخ و تحریک نقاط خاصی از بدن برای رسیدن به وزن ایده‌آلتان به شما کمک می‌کند.

لاغری موضعی با مزوتراپی

روشهای دیگر رفع چاقی موضعی 

مزوتراپی 

از دیگر روش های لاغری موضعی برای رفع چاقی می توان به بوتاکس ، کربوکسی تراپی و مزوتراپی نیز اشاره نمود.شاید برایتان جالب باشد که از این سه روش جوانسازی برای لاغری نیز استفاده می شود ، بله از جمله مزیتهای مزوتراپی صورت یا مزوصورت لاغری موضعی در غبغب یا همان چاقی زیر چانه میباشد.

این روش یک روش بدون ضرر و کم تهاجمی است که در کاهش سایز قسمتی از بدن مانند غبغب یا گردن از آن استفاده می شود .پس دیگر نگران چاقی زیر چانه خود نباشید با روش مزوتراپی نیازی به بیهوشی نیست و نسبت به جراحی بسیار بصرفه میباشد و نیازی به استراحت طولانی مدت و دوری از کار طبیعی خود ندارید.

اما مزوتراپی  چگونه برای رفع چاقی کمک می کند؟ در مزوتراپی از کوکتل هایی استفاده می شود که شامل مواد آلی و آنزیم هایی است که برای حل بافت چربی موضعی که در برابر انواع رژیم های غذایی و ورزش مقاوم هستند موثر است.نتیجه مزو برای لاغری موضعی بعد از 3 تا 8 جلسه با توجه به مقدار چاقی بستگی دارد.

نکته جالب اینکه شاید فکر کنید مزوتراپی فقط برای لاغری صورت و گردن مفید است اما نگران نباشید از مزوتراپی برای رفع چاقی موضعی در رانها ، شکم ، پهلو ، پشت بازوها و زیر بغل هم استفده می شود.

این روش برای زنان باردار ، مادران شیرده ، بیماران چاق استفاده نمی شود. یا افراد مبتلا به دیابت ، بیماریهای خود ایمنی ، عوارض عروقی یا هر نوع عفونت. لازم به ذکر است تزریق مزوتراپی برای حل کردن چربی وسیله ای برای کاهش وزن نیست.

استفاده از یک برنامه و رژیم غذایی صحیح و ورزش های سبک ، پیاده روی روزانه صحیح و یوگا می تواند به بهبود سریع این کاهش سایز کمک کند.

شما احتمالاً به چندین جلسه مزوتراپی نیاز دارید تا اثر مورد نظر را بدست آورید. شما باید انتظار داشته باشید که بین 3 تا 15 بار به پزشک مراجعه کنید. در ابتدا ، هر 7 تا 10 روز تزریق می کنید. اگر پوست شما شروع به بهبود می کند ، درمانها هر دو هفته یا یک بار در ماه کشیده می شود.

مزوتراپی می تواند برای درمان همه افراد چاق که نیاز به درمان در ناحیه تنه ، شکم ، باسن ، بازوها و پاها دارند و همچنین افرادی که به طور کلی لاغر هستند اما از برخورد با مناطق چربی سرسخت مانند کیسه زین ناراحت هستند ، استفاده شود. 

دستورالعمل های پس از درمان
از حرکت یا ماساژ قابل توجه ناحیه تحت درمان خودداری کنید. …
تا 24 ساعت از انجام تمرینات سنگین خودداری کنید.
تا 72 ساعت از آفتاب یا گرمای زیاد خودداری کنید.
از مصرف مقادیر زیاد الکل یا نمک برای جلوگیری از تورم اضافی خودداری کنید.
در صورت تورم ، می توانید هر ساعت 15 دقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید.

کربوکسی تراپی و لاغری موضعی

یکی دیگر از روشهای لاغری موضعی یا رفع چاقی و کاهش سایز با تزریق دی اکسید کربن به بدن است که می تواند سبب کاهش وزن باشد و برخی از مقالات خارجی این روش را نوعی مزوتراپی می نامند.
آیا می خواهید چربی شکم را از بین ببرید؟ اگر هیچ یک از رژیم های غذایی یا ترفندهای ورزشی شما به شما در کاهش وزن کمک نکرده است ، می توانید کربوکسی تراپی شکم را امتحان کنید. این روش غیر تهاجمی ، که شامل تزریق گاز دی اکسید کربن به بدن شماست ، می تواند چربی های اطراف معده را کاهش دهد.
کربوکسی تراپی می تواند به طور بالقوه وسیله ای جدید و موثر در کاهش چربی باشد. مزایای این رویکرد غیر تهاجمی کاهش زمان ، اجتناب از ایجاد زخم و ایمنی و بدون درد بودن آن است. 

کربوکسی تراپی ، تکنیک تزریق گاز دی اکسید کربن به بدن است که می تواند چربی های اطراف معده را کاهش دهد.

در طول درمان مقادیر بسیار کمی گاز از طریق سوزن مخصوص به زیر پوست تزریق می‌شود. بدن پس از دریافت کربن  احساس می‌کند میزان کربن دی اکسیدشده خون بالا رفته و حجم اکسیژن کاهش یافته به همین با گشاد نمودن عروق خونی و افزایش گردش خون سعی در خروج کربن دی اکسید داشته باشند و اکسیژن رسانی به بدن را افزایش دهند.

همین موضع موجب هجوم حجم زیادی اکسیژن و مواد مغذی به ناحیه تزریق شده است. بدن تحریک می‌شود تا بیش‌تر فعالیت کند تا بتواند کمبود‌ها را جبران کند. در نتیجه با بالا رفتن متابولیسم بدن همچنین عملیات کلاژن سازی سرعت می گیرد و چربی‌ها با سرعت بسیاری شروع به سوخت و از بین رفتن می‌کنند.