محل کلینیک

اصفهان نجف‌آباد، خیابان شریعتی -سه راه فرهنگ - مجتمع نکین- طبقه پنجم

رزرو نوبت

031-42316924

روزهای کاری

دوشنبه -سه شنبه - پنج شنبه

امبدینگ Accupuncher

محتوای جدول

طب سوزنی لاغری

طب سوزنی Acupuncture

طب سوزنی (Acupuncture)  یک درمان با قدمت چند هزار ساله است که از چین آغاز شد و بعنوان یک طب سنتی چینی مورد توجه بوده تا  امروز که در تمام دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.
طب سوزنی که در چین شروع شد از سال ۱۹۷۹ توسط سازمان جهانی بهداشت به عنوان یک طب مکمل با بیش از 2500 سال مورد مطالعه و تمرین قرار گرفته است.
برخی از افراد از این روش درمانی را به عنوان معجزه‌ای برای بهبود کیفیت زندگی خود یاد می‌کنند. این روش درمانی به نسبت سایر طب‌های مکمل که کمتر شناخته شده اند ، علمی‌تر و کارهای تحقیقاتی بسیار زیادی روی آن انجام شده است.
Acupuncture شامل قرار دادن سوزن‌های بسیار ظریف و استریل در نقاط خاص بدن یا “مسیرهای انرژی” است. سوزن‌های وارد شده برای تحریک ترشح اندورفین، هورمون‌های طبیعی خوب بد عمل می‌کنند.

عملکرد Acupuncture در کاهش وزن

در کلینیک سرو از عملکرد Acupuncture برای کاهش وزن استفاده و به افراد دارای اضافه وزن کمک می کند تا بدون استفاده از داروها، باآرامش کامل وزن کم کنند.

در طب سوزنی با قرار دادن سوزن‌های بسیار ظریف و استریل در نقاط خاص بدن یا “مسیرهای انرژی” هورمون اندورفین که یکی از هورمون‌های طبیعی خوب بدن است به کاهش وزن افراد کمک می گردد.

این عمل یک اثر آرام بخش ایجاد می‌کند که نیاز به غذای بیش از حد ناشی از افزایش استرس، ناامیدی یا اضطراب را خنثی نموده و سوخت و ساز بدن افزایش یابد.

طب سوزنی شامل قرار دادن سوزن‌های بسیار ظریف و استریل در نقاط خاص بدن یا “مسیرهای انرژی” است. سوزن‌های وارد شده برای تحریک ترشح اندورفین، هورمون‌های طبیعی خوب بدن عمل می‌کنند

طب سوزنی Acupuncture

طب سوزنی و امبدینگ (Embedding)

اما Embedding و Acupuncture چیست ؟ این سوال برای شما هم پیش آمده  که امبدینگ چیست و چه تفاوتی با طب چینی سوزنی دارد؟ چه مزایا و معایبی دارند؟

امبدینگ Embedding یک روش نسبتاً جدید که در آن یک نخ قابل جذب به وسیله سوزن وارد نقاط طب چینی می‌شود. نخ وارد شده به بدن بعد از ۲ تا ۳ هفته جذب شده و هیچ اثر جانبی و مضری ندارد.

طب سوزنی با روش کاشت نخ می‌تواند به نوبه خود باعث کاهش وزن باشد و برای کسانی که انتخاب می‌کنند از درمان غیر تهاجمی‌تر استفاده نمایند بسیار مناسب است.

طبق مطالعاتی انجام شده است تا ۷۰ درصد افراد می‌توانند با استفاده از روش Embedding وزن خود را کاهش دهند و  برای کاهش وزن روش معقولی به حساب می‌آید.

انتظاری که ما از این روش درمان داریم انتظاری معقول است و با جراحی قابل مقایسه نیست و درعین حال درمانی بسیار ساده‌تر و امن‌تر است در صورتی که تحت نظر پزشک در کلینیک ها انجام گردد.

لاغری با طب سوزنی یا کاشت نخ

طب سوزنی چگونه تاثیر می گذارد؟

تأثیر دقیق سوزن هایی که در طی طب سوزنی روی پوست فرو می روند هنوز مشخص نیست. با این حال ، مطالعات اخیر نشان داده اند که طب سوزنی Acupuncture باعث آزاد شدن موادی می شود که باعث ایجاد روحیه مثبت در مغز می شود و در برابر درد مؤثر است. این مواد ، معمولاً به عنوان “هورمون های شادی” خوانده می شوند ، شامل سروتونین و اندورفین ها هستند.
برخی از مطالعات تجربی نشان می دهد که Acupuncture در برابر درد ناشی از مشکلات کمر و مفاصل مؤثر است. با توجه به این اطلاعات ، فرض بر این است که سازوکارهای زیر در عملکرد نقش دارند:

  • از طریق سیستم عصبی ، به عنوان مثال اندروفین (عوامل کاهش دهنده درد درون زا)
  • از طریق هورمون ها
  • از طریق فعال شدن رگ های خونی
  • از طریق تقویت ایمنی
  • از طریق شل شدن عضلات

نقاط تاثیر گذار طب سوزنی لاغری:

در کلینیک سرو پزشک برای لاغری شکم و پهلو با Acupuncture و دستیابی به کاهش وزن کلی و از دست دادن چربی‌های ،از ۶ نقطه در بدن استفاده می‌ نماید که این نقاط به ترتیب زیر هستند:

نقطه ناف

این نقطه در فاصله ۳.۵ سانتی‌متری اطراف ناف روی شکم واقع شده است. تحریک این نقطه باعث افزایش گردش خون در ناحیه شکمی شده و بدین ترتیب فعالیت دستگاه گوارش را بهبود می‌بخشد.

نقطه زیر شکم

این نقطه در فاصله ۷.۵ سانتی متری زیر شکم واقع شده است. این نقطه در تحریک چربی سوزی بسیار تاثیر گذار است. این نقطه معمولا زیر آخرین رگ قرار دارد و شما را از انواع اختلالات گوارشی، زخم، درد کمر و اختلالات اشتهایی رهایی می‌دهد.

نقاط اطراف گوش

برای از دست دادن وزن، طب چینی در چند نقطه از گوش بسیار خوب جواب می‌دهد. چرا که این نقاط در کنترل اشتها نقش بالایی دارند. هم چنین Acupuncture در این نقاط به رفع عفونت‌های فک و گوش نیز کمک می‌کند.

نقطه زیر زانو

نقطه زیر زانو در Acupuncture برای کاهش وزن ، کمک بسیاری به شما می کند. بکارگیری این نقطه در طب چینی، باعث می‌شود تا معده به نحو بهتری کار کند و با بهبود روند هضم و ارائه تغذیه مناسب در خون، به کاهش ذخیره‌های توده چربی بدن کمک می نماید.

نقطه آرنج

برای کاهش چربی‌های شکمی،تحریک این نقطه از بدن با تحریک روده بزرگ در ارتباط است. این نقطه در قسمت خارجی آرنج به سمت انتهای آن قرار دارد. هنگامی که هدف شما لاغری شکم و پهلو با Acupuncture و کاهش وزن است،.

نقطه مچ پا

این نقطه از طب چینی در قسمت داخلی پا، در ۳ سانتی متری بالای مچ پای شما قرار دارد، یعنی درست بالای استخوان قوزک پا. این نقطه به طور کلی برای عملکرد بهتر سیستم گوارش در کاهش وزن تاثیر گذار است.