Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مزونیدلینگ چیست؟

از جمله جوانساز های پوست که در کلینیک سرو توسط پزشک انجام می شود درمان مزونیدلینگ است .
مزونیدلینگ از دو کلمه” مزو” که آغاز کلمه مزودرم است و” نیدلینگ” که به معنی سوزن زدن میباشد تشکیل شده است. این جوانساز در واقع ترکیبی از دو شیوه مزوتراپی و میکرونیدلینگ است.
این ترکیب جوانساز هابه این خاطر است که در این شیوه کوکتل های مزوتراپی به عمق لایه مزودم فرستاده شده و درمان را در این لایه انجام میدهند و در پایان کیفیت، انعطاف پذیری و کشسانی پوست را بیشتر می کند.

مزو صورت با دستگاه مزوگان و یا درماپن انجام می شود که عمق نفوذ سوزن و تعداد سوراخ های ایجاد شده در واحد سطح تعریف می شود و کوکتل های مزوتراپی بطور مکانیزه به عمق موردنظر فرستاده می شوند.

به دلیل ایجاد هزاران سوراخ میکروسکوپی در سطح پوست، جذب کرم ها و ویتامین های موضعی افزایش یافته و تأثیر پماد های تجویز شده و سطح ساخت کلاژن و ترميم و جوانسازی پوست افزایش می یابد.

آیا تفاوت مزونیدلینگ صورت و میکرونیدلینگ را می دانید؟

مکانیزم مزونیدلینگ صورت  شباهت بسیار زیادی به فرآیند میکرونیدلینگ دارد به این ترتیب که با استفاده از هزاران میکرونیدل موجود روی قلم مزونیدلینگ صورت، پوست تحریک شده و واکنش دفاعی و ترمیمی پوست در قالب ترشح بیشترِ کلاژن و الاستین و ایجاد بافت پوست جدید صورت می گیرد.
همانطور که گفته شد، این جوانساز ترکییبی از مزوتراپی و میکرونیدلینگ است. اما احتمالاً این سؤال برای شما مطرح میشود که دقیقاً تفاوت این دو در چیست.

در میکرونیدلینگ برای تحریک و افزایش تولید کلاژن پوست، از هیچ ماده کمکی استفاده نمیشود. بلکه با استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ، پوست تحریک شده و تولید کلاژن افزایش مییابد.

در مزوتراپی از مواد مغذی و مخصوص برا تحریک پوست استفاده میشود. این مسئله هم موجب افزایش اثربخشی روش درمان شده و هم در برخی افراد حساسیت ایجاد میکند.

فایده های مزونیدلینگ

با توجه به شباهت دو جوانساز میکرو نیدلینگ و مزو نیدلینگ می توان گفت مزو صورت فواید زیادی دارد که برخی از آنها اشاره می نماییم:

 • تولید کلاژن برای جوانسازی پوست بصورت طبیعی.
 • از بین بردن چروک و برجستگي ها و فرورفتگی ها.
 • از بین بردن جای جوش و اسکارهای قدیمی.
 • برطرف کردن ترک های پوستی که در اثر حاملگی و لاغری های سریع روی پوست ایجاد شده است.
 • جمع شدن و افزایش الاسیتسیته پوست.
 • افزایش انعطاف پذیری و کسشانی در پوست.
 • ترميم زخم های قدیمی، بخیه و منفذ باز.
 • از بین بردن سوختگی های قبل.
 • افزایش نفوذ کرم ها و ویتامینه ها در پوست با درصد بسیار بالا.
 • کم رنگ شدن و از بین رفتن لک های پوستی.
 • نفوذ مواد درمانی به عمیق ترین لایه پوست.
 • افزایش خونرسانی به پوست.
مزونیدلینگ یا میکرونیدلینگ کدام را انتخاب کنیم!
طول دوره درمان میکرونیدلینگ نسبت به مزوندلینگ کمتر است. دوره نقاهت مزونیدلینگ بیشتر از میکرونیدلینگ است و در برخی از افراد تا چند روز ادامه داشته و موجب سردردشان میشود.دست کم ۶ جلسه درمان برای کسب بهترین نتیجه توصیه می شود و بین جلسات باید ۴ هفته فاصله باشد.
برای انتخاب مزونیدلینگ مشائوره رایگان داریم کلیک کن!

مراحل مزونیدلینگ صورت

مکانیزم مزونیدلینگ و نقش آن در جوانسازی و ارتقای سطح کیفی بافت پوست صورت شباهت بسیار زیادی به فرآیند میکرونیدلینگ دارد.
با این مکانیزم هزاران میکرونیدل موجود روی قلم مزونیدلینگ، پوست را تحریک و سوراخ می نماید، در نتیجه واکنش دفاعی و ترمیمی پوست در قالب ترشح بیشترِ کلاژن و و الاستین و ایجاد بافت پوست جدید صورت می گیرد.
علاوه بر افزایش ساخت کلاژن، افزایش سایز روزنه های پوستی در بافت پوست باعث جذب هر چه بیشتر ویتامین و ماده های مغذی موجود در ماسک و مکمل های پوستی در قالب پماد و کرم را بهمراه دارد.
در نتیجه استفاده از این فرآیند همزمان با ایجاد مکانیزم ترمیمی، جذب ماده های موردنیاز برای پوست را در سطح کاملاً چشمگیری افزایش می دهد.
در ادامه برخی از کوکتل های مزوتراپی در محل سوزن کاری شده از پوست صورت تزریق می شود تا از جذب بالای روزنه های پوستی در محلی که مزونیدلینگ صورت گرفته استفاده می شود و به فرآیند ترمیمی پوست کمک بکند و نتیجه معجزه آسایی را برای مراجعه کنندگان عزیز رقم بزند.

مزونیدلینگ صورت در کلینیک سرو

مشورت با پزشک بهترین گزینه مورد نظر برای اطلاع از کلیه اقدامات و شرایطی هست که برای دریافت بهترین نتیجه ممکن از مزونیدلینگ برای جوانسازی پوست خود ، باید انجام دهید.
در درمان مزونیدلینگ صورت بعنوان مثال ممکنه احتیاج به قطع استفاده یکسری داروهای خاص هم مانند ایبوپروفِن یا داروهایی که در درمان اکنه استفاده می شوند وجود داشته باشد.
 استفاده رتینوئید ها و ماده های حاوی رتینول هم ممکنه به توصیه پزشک و با مقصود کاهش عارضه های جانبی حاصل از فرآیند، در این درمان متوقف شوند.

ما در کلینیک سرو بصورت آنلاین پاسخگوی سوالات شما هستیم و برخی از سوالات شما عزیزان را بصورت زیر پاسخ داده ایم ، شما می توانید با پیگیری صفحه اینستاگرام سرو از تخفیف ها و پرسش و پاسخ ها استفاده کنید.

پرسش و پاسخ مزونیدلینگ سوال 7
پرسش و پاسخ مزونیدلینگ 1
پرسش و پاسخ مزونیدلینگ سوال 3
پرسش و پاسخ مزونیدلینگ سوال 4
پرسش و پاسخ مزونیدلینگ سوال 5

4 Comments

 1. هاینه گفت:

  مزونیدلینگ صورت برای رفع جای جوش خوب؟

  • کارشناس پوست گفت:

   سلام بله دوست خوب اما بهتر است قبل از هرگونه عمل جوانساز یا زیبایی با پزشک مشاوره داشته باشید از طریق واتس آپ با شماره ۰۹۹۲۰۷۵۵۶۸۱ نوبت مشاوره رایگان دریافت کنید.

 2. سارا گفت:

  ببخشید برای مزونیدلینگ اگر صورتمان جوش داشته باشد انجام میشه؟

  • کارشناس پوست گفت:

   خیر دوست عزیز ابتدا باید درمان جوش انجام و برای جای جوش وآکنه می توان با مشاوره پزشک تصمیم گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب

کلینیک پزشکی زیبایی سرو
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
×

مشاوره با پزشک کلینیک سرو!

× سوالی داری بپرس!