محل کلینیک

اصفهان نجف‌آباد، خیابان شریعتی -سه راه فرهنگ - مجتمع نکین- طبقه پنجم

رزرو نوبت

031-42316924

روزهای کاری

دوشنبه -سه شنبه - پنج شنبه

محتوای جدول


مزوتراپی مو در کلینیک سرو

یکی از خدماتی که در کلینیک سرو به متقاضیان ارائه می گردد مزوتراپی مو یا Mesohair است که از طریق داروی haircare از شرکت رویتاکر برترین تولید کننده داروی مزوهر برای درمان ریزش مو استفاده شده است.

انجام و تزریق مزوتراپی کاملا به برنامه و شرایط شما بستگی دارد. تعداد جلسات بین ۸ تا ۱۵ جلسه متغیر است.

مثلاً یکی از برنامه‌های درمانی به این صورت است که یک بار در هفته برای ۱ ماه، سپس ۲ هفته یکبار برای یک ماه دیگر و در نهایت ماهی یکبار در ۲ ماه بعدی مزوتراپی می‌شوید. در این حالت به طور کلی ۸ جلسه‌ی درمانی دریافت می‌کنید.

با توجه به شرایط خود می توانید با شماره های موجود در سایت و صفحه تماس با ما از طریق واتساپ یا تلفنی زمان خود را هماهنگ کنید و قبل از هر کاری نوبت مشاوره پزشکی دریافت و برای جلسات مزوتراپی برنامه ریزی نمایید.

تاریخچه مزوتراپی چیست؟

برای رسیدن به تاریخچه مزوهر Mesohair در متون پزشکی به قرن 12 میلادی باید رفت که از این روش برای درمان ریزش مو استفاده شده است.

پزشک فرانسوی به نام آمبروز پاره که طبیب دربار پادشاهی فرانسه بود، در مورد درمان ریزش مو این گونه می‌نویسد:«اگر ریزش مو ناشی از عدم تغذیه‌ی مناسب بود؛ باید توسط پارچه‌ای تمیز، برگ انجیر یا پیاز خام مالیده شود. سپس باید به محل دچار طاسی سوزن زد و رویش را با محلولی از عصاره‌ها مالید.»

اما پزشکان فرانسوی دست بر دار نبودند و در سال ۱۹۵۲، پزشک فرانسوی دیگری به نام میچل پیستور برای اولین بار مزوتراپی را به شکل امروزی معرفی کرد.
پیستور در اصل مزو را برای درمان بیماری آسم از تزریق وریدی داروی پروکائین استفاده نمود که او بعد از مدتی مشاهده کرد که ریزش موی برخی از بیماران بهبود یافته است.
پس از آن پیستور در مورد تزریقات زیر جلدی پروکائین مطالعات زیادی انجام داد تا در نهایت در سال ۱۹۷۶، نام روش درمانی ابداعی خود را «مزوتراپی» گذاشت.
روش ابداعی میچل پیستور در ۵۰ سال گذشته مورد استقبال بسیاری از پزشکان و متقاضیان روش‌های جوانسازی و زیباسازی پوست قرار گرفته‌ است.

مزایای مزوتراپی مو

درمان بیماری هایی که باعث ریزش مو به نام آلوپسی می شود با مزوتراپی قابل پیگیری است.اما قبل از هر انتخاب باید بدانیم که دلایل بسیاری موجب ریزش مو می شوند . دو راه برای درمان وجود دارد یکی عمل کاشت مو می باشد و دیگری مزوتراپی ، که مزوتراپی راحت تر و کم هزینه تر از کاشت مو می باشد و همینطور درد هم ندارد .

با تزریق مزوتراپی به پوست سر علاوه بر قطع سریع ریزش مو، موجب رشد مجدد مو و افزایش گردش خون در پوست سر شده و به درخشندگی و مقاومت مو نیز کمک می کند.

مو برای حفظ سلامت خود به ویتامین و مواد مفید نیاز دارد.عوامل زیادی میتوانند باعث شوند که این ویتامین ها دیگر تولید نشوند یا تولید آنها به شدت کاهش پیدا کند .

فرد با مشاهده تغییرات و ریزش مو به دنبال علت اصلی و همینطور روشی جهت درمان و تقویت مو می باشد. یکی از بهترین روش هایی که این کمبود را جبران می کنند مزوتراپی مو است.


کوکتل مزوتراپی موشامل عصاره‌های گیاهی، ویتامین‌ها و آنزیم‌ها، داروها و هورمون‌ها هستند که در طی تزریق مزوتراپی به صورت موضعی به درون پوست تزریق می‌شوند.


 

مزوتراپی مو در کلینیک سرو

روش تزریق کوکتل درمو 

در مزوتراپی مو، از دو تکنیک فیزیکی و شیمیایی در کنار هم استفاده می‌شود. به این منظور ابتدا یک پماد موضعی بی‌حس‌ کننده به پوست سر مالیده می‌شود و بعد از ۴۵ دقیقه به‌ وسیله‌ یک سرنگ در پوست سر سوراخهایی ریز ایجاد می‌کنند.

توجه داشته باشید که این سوراخهای ریز حکم محرک را دارد چون پوست در پاسخ به آنها و برای ترمیم خودش شروع به تولید کلاژن و الاستین می‌کند و همین امر سبب تأمین کلاژن مورد نیاز پوست می‌شود.

محلولی که براساس شرایط نیاز بیمار از طریق سوزن به پوست سر تزریق می گردد، ترکیبی از آمینو‌اسیدها، مواد معدنی، ویتامین‌ها، کوآنزیم‌ها و اسیدهای نوکلئیک است.

اما اگر گردش خون بیمار ضعیف باشد از یک ماده‌ گشاد کننده عروق مثل کومارین هم استفاده می‌شود و درصورتی ‌که پوست سر بیمار ملتهب شود از داروهای ضد‌التهابی برای کاهش التهاب پوست سر استفاده می‌شود.

برای مشاهده نتایج مثبت مزوتراپی جهت درمان کم‌پشتی و ریزش مو حداقل به ۶ تا ۸ جلسه مزوتراپی در طول یک دوره‌ی ۴ تا ۶ ماهه نیاز است. با وجود اینکه مزوتراپی برای درمان کم‌ پشتی و ریزش مو یک روش غیر‌تهاجمی و کم‌خطر است اما در برخی موارد ممکن است آلرژی به همراه داشته باشد. به همین دلیل بهتر است پیش از انجام هر کاری با پزشک کلینیک مشورت کنید و یک تست آلرژی هم انجام دهید

روش مزوتراپی بدون درد و ناراحتی است؛ تقریباً در حدود ۹۰ تا ۹۲٪ از بیماران آلوپسی نتایج فوق العاده ای از مزوتراپی به دست آورده ­اند و این بیماران در طول درمان هیچ شکایتی از هرگونه درد نداشته اند.

اثرات تزریق کوکتل مزوتراپی

همانطور که اشاره کردیم در جریان Mesohair موادی به درون پوست تزریق می‌شوند. محلول تزریق شده در این روش را اصطلاحاً کوکتل می‌نامند. فرمول کوکتل مزوتراپی بسته به نیاز شما تعیین می‌شود.

مثلاً برای درمان ریزش مو، کوکتل مزوتراپی را به شکلی ترکیب می‌کنند که حاوی داروهای ضد ریزش و مواد غذارسان به فولیکول‌های مو باشد. این روش شامل مزایایی است که در زیر فهرست شده است:

 • هزینه مناسب نسبت به تاثیرات درمانی
 • مناسب برای درمان ریزش مو، رفع مشکلات سر مانند چربی و شوره و ترمیم موهای آسیب دیده
 • بدون نیاز به بیهوشی و بدون درد
 • دوره‌ی ریکاوری کوتاه و بدون نیاز به مراقبت‌های خاص بعد از درمان
 • عوارض جانبی و خطرات محدود
 • روشی موثر برای درمان ریزش مو بدون نیاز به جراحی

اثر تزریق مزوتراپی مو برلایه‌های مختلف پوستی مانند اپی‌درم، لایه میانی و بافت پیوندی و همچنین سیستم گردش خون، سیستم ایمنی و سیستم عصبی-حسی ناحیه‌ی تزریق می باشد. تاثیر این دارو برای بسیاری از انواع آلوپسی، مزوتراپی مو درمانی موثر و اثبات شده است.اثرات Mesohairرا می‌توان در فهرست زیر خلاصه کرد:

بهبود خونرسانی :در فرمول بسیاری از محلول‌های مزو مو، تزریق موجب افزایش گردش خون بافتی می‌شود.
غذارسانی به بافت فولیکول‌ها : در ترکیب داروی تزریقی مزو مو از انواع ویتامین‌ها، آمینواسیدها و مواد معدنی استفاده می‌شود.

جلوگیری از تحلیل فولیکول‌ها :باعث افزایش قدرت و بهبود حالت موها می‌شود.

تنظیم ترشح چربی پوست :ترشح غدد سباسه توسط این دارو کنترل می شود.

بهبود اثر سایر روش‌های درمانی :از مزو مو می‌توان به عنوان روش درمانی مکمل برای درمان‌های ریزش مو، تزریقات استروئیدها، مراقبت‌های عمومی مو و … استفاده کرد.

مفید برای بهبود نتایج کاشت مو :از مزوتراپی می‌توان در سه حالت استفاده کرد:

قبل از کاشت:برای بهبود خونرسانی به پوست سر

بلافاصله بعد از کاشت:برای درمان ادم یا ورم

مدتی بعد از کاشت:برای التیام بهتر زخم‌ها و همچنین تقویت گرافت‌ها

مراقبت‌بعد از مزوتراپی مو

قبل از اینکه به مراقبت های بعد از مزوتراپی مو اشاره کنیم نکته بسیار مهمی که باید به آن تاکید نمود شامپو مورد استفاده شماست که باید بدون سولفات باشد .بعد از انجام مزوتراپی مو به نکات زیر توجه کنید :

 • تا ۲۴ ساعت بعد از جلسه‌ی درمانی از ماینوکسیدیل، داروهای تقویت مو، مواد آرایشی و حالت دهنده‌ها استفاده نکنید.
 • تا ۸ ساعت بعد از مزوتراپی سر خود را نشویید و دوش نگیرید. از روز سوم می‌توانید حمام بروید. در هفته‌ی اول بیش از ۱۵ دقیقه در حمام نمانید و از آب گرم استفاده نکنید. این موارد می‌توانند باعث کبودی شوند.
 • تا دو روز بعد از جلسه‌ی درمانی ورزش نکنید. ورزش باعث تعریق و خروج محلول مزوتراپی از پوست می‌شود.
  آب و مایعات فراوان بنوشید.
 • اگر در پوست خود برآمدگی‌هایی مشاهده کردید، احتمالاً به این معنی است که نسبت به محلول مزوتراپی حساسیت داشته‌اید. در این صورت با کلینیک تماس بگیرید.
 • تا ۲۴ ساعت از مصرف داروهای ضد التهابی (مثل آسپیرین و ایبوپروفن) و ویتامین E خودداری کنید. مصرف استامینوفن بلامانع است.

مراقبت های بعد از مزوتراپی مو