محل کلینیک

اصفهان نجف‌آباد، خیابان شریعتی -سه راه فرهنگ - مجتمع نکین- طبقه پنجم

رزرو نوبت

031-42316924

روزهای کاری

دوشنبه -سه شنبه - پنج شنبه

میکرونیدلینگ صورت

محتوای جدول

میکرونیدلینگ رفع جای جوش

میکرونیدلینگ بعنوان یک جوانساز صورت در کلینیک سرو با امکانات بروز برای افرادی که از چین وچروک و لکه های صورت خسته شده اند با ابزارهای روز دنیا در محیطی پزشکی و بهداشتی برای نیدلینگ پوست ، انجام می گردد.

تاریخچه میکرونیدلینگ پوست

تاریخچه میکرونیدلینگ بعنوان یک جوانساز صورت به  بازسازی و جوان‌سازی پوست صورت در مصر باستان و استفاده از ماسک‌های خراش دهنده (ابریژن) دارای پودر مرمر باز می گردد.

اولین کسانی که متوجه مزایای فوق‌العاده نیدلینگ پوست شدند دکتر اورنتریک و همکارانش در سال 1995 بودند. اصطلاح Subcision® را آن‌ها معرفی کردند.

بعد از آن دکتر آندره کامیراند و همکارانش در مقاله ای در سال 1997 با معرفی نیدل ابریژن پیشرفته گام مهم بعدی در باب نیدلینگ پوست را برداشتند.

وی به روش Tattoing و با رنگ‌دانه همرنگ پوست نسبت به ترمیم اسکار هیپوکروم صورت اقدام نمود. پس از یک تا دو سال، آن‌ها متوجه شدند بااینکه رنگ‌دانه مصنوعی کاملاً محوشده بود، جای آن ملانین طبیعی جایگزین شده و همچنین بافت، ظاهر و رنگ اسکار بسیار بهبودیافته بود.

به دنبال کشف دکتر کامیراند، دکتر دس فرناندس یک استامپ نیدلینگ پوست برای تحریک کلاژن معرفی کرد. بعدها وی غلتکی (رولر) با 70 سوزن طراحی کرد که استفاده از آن راحت‌تر بود.

میکرونیدلینگ چگونه عمل می کند؟

میکرونیدلینگ روشی است جدید که نتایج درخشانی را در درمان ضایعات پوستی و زیبایی به دست آورده است. این روش به‌طور حیرت‌انگیزی باعث بالا رفتن غلظت کلاژن در پوست می‌گردد و درعین‌حال باعث منظم شدن رشته‌های کلاژن و الاستین در پوست آسیب‌دیده می‌شود.

در حال حاضر این جوانساز در سرو یکی از بهترین روش‌های کلاژن سازی  است که با توجه به هزینه بسیار کم نتایج شگفت‌انگیزی را در پی داد.

میکرونیدلینگ (Percutaneous Collagen Induction Therapy) که به درمان تحریک کلاژن سازی یا PCI نیز معروف است نوعی روش تحریک مکانیکال جهت ترمیم آسیب‌های ساختاری پوست است که منجر به بازسازی بافت آسیب‌دیده و تغییریافته می‌گردد.[

فرآیند نیدلینگ پوست

طی فرآیند نیدلینگ صورت، با استفاده از سوزن‌های بسیار ریز، میلیون‌ها میکروکانال در اپیدرم و درم با هدف درمان، بهبود ظاهر و عملکرد پوست ، ایجاد می‌گردد.

در نیدلینگ پوست سوزن زیر جلدی از طریق ایجاد سوراخی مجاور اسکار، زیر فرورفتگی آشکار یا چروک، فروبرده می‌شود. عمل آزاد کردن پوست از چسبندگی به چنین جاهای عمیق، موجب بالا آمدن پوست و ایجاد زخمی کنترل‌شده می‌گردد که درنهایت فرایند بهبود زخم آغازشده و با تشکیل بافت همبند فرورفتگی اسکار بهبود می‌یابد.

ابزارهای بسیار متعددی برای اعمال روش نیدلینگ پوست موجود است که هر یک از مواد متفاوتی ساخته‌شده است. برای مثال ابزارهای سیلیکونی، شیشه‌ای، فلزی و پلیمری در بازار موجود است.

گفته می‌شود نیدلینگ حرفه‌ای  پوست یکی از سریع‌ترین فرآیندهای درمانی پوست است و این روش برخلاف داروهای شیمیایی و یا لیزر درمانی، آسیب حداقلی به پوست وارد می‌کند.

 

میکرونیدلینگ کلینیک سرو

میکرونیدلینگ در سالن زیبایی ممنوع

انجام فرآیند میکرونیدلینگ در مراکز زیبایی و در شرایطی که مسائل بهداشتی به‌خوبی رعایت نمی‌شوند می‌تواند پیامدهای بدی به همراه داشته باشد.

کارکنان سالن‌های زیبایی معمولاً توجه چندانی به نکات بهداشتی موردنیاز بین جلسات میکرونیدلینگ نکرده و مجدداً از غلتک‌هایی که احتمال دارد طی جلسات گذشته خونی شده باشند استفاده می‌نمایند.

این امر می‌تواند فرد را در  معرض ابتلا به بیماری‌هایی از قبیل HIV و هپاتیت قرار دهد؛ بنابراین برخی معتقدند اگر قرار باشد نکات بهداشتی رعایت نشود و سلامت فرد به خطر بیفتد.

بنابراین افرادی که تصمیم دارند در این مراکز تحت درمان قرار بگیرند باید به نکات بهداشتی توجه نموده و از یک‌بارمصرف بودن نیدل ها اطمینان حاصل کنند.

استفاده از سوزن (کارتریج) مشترک برای چند فرد و حتی استفاده از یک کارتریج برای یک فرد در چند جلسه می‌تواند به علت کند شدن سوزن‌ها و همچنین آلودگی سبب تخریب بافت و عفونت شده و گاها صدمات جبران‌ناپذیری را برای سلامت متقاضی ایجاد نماید.

ما از شما می خواهیم قبل از انجام این روش درمانی درجلسه  مشاوره‌ پزشک را در جریان سابقه بیماری ها یا مصرف هر گونه دارو قرار دهید تا پزشک باتوجه به این سابقه درمان و زیبایی را انجام دهد.

اکیدا توصیه می‌شود که برای درمان میکرونیدلینگ بهترین راه مراجعه به کلینیک و مراکز زیبایی پزشکی معتبر است.انجام این جوانساز در کلینیک پزشکی زیبایی بخاطر رعایت نکات بهداشتی به نفع بیمار است.

کاربردهای میکرونیدلینگ:

  • میکرونیدلینگ باعث ترمیم خیلی از ضایعات پوستی می گردد.
  •  بهبود منافذ باز پوست(کاهش اندازه روزنه‌های پوست).
  • بهبود اسکار هایی که در اثر آکنه ،سوختگی یا جراحی ایجاد شده اند.
  • درمان استریا (ترک های ناشی از چاقی یا بارداری) .
  • میکرونیدلینگ صورت جهت درمان جای جوش و آکنه و رفع تیرگی پوست : برای از بین بردن جای جوش می بایست از تکنیک ترمیم سازی مجدد استفاده نمود و این کار توسط میکرونیدلینگ قابل انجام است.