محل کلینیک

اصفهان نجف‌آباد، خیابان شریعتی -سه راه فرهنگ - مجتمع نکین- طبقه پنجم

رزرو نوبت

031-42316924

روزهای کاری

دوشنبه -سه شنبه - پنج شنبه

لیفت با نخ HIFU PDO

محتوای جدول

لیفت صورت یا لیفتینگ

گاهی پیش آمده که شما از افتادگی پوست صورت خود ناراحتید یکی از روشهایی که می توان با آن مشکل را حل کرد لیفتینگ است که به روش های مختلف در کلینیک های زیبایی تحت نظر پزشک انجام میگردد.حالا بهتر با این روش زیبایی آشنا بشوید و بامراجعه به کلینک سرو از پزشک هم مشاوره رایگان دریافت کنید.

لیفت صورت یا لیفتینگ چیست؟

لیفت یک عمل زیبایی است که برای بخش های مختلف پوست صورت استفاده می گردد زیرا تغییرات افزایش سن، پوست بدن انسان را درگیر می کند بنابراین طی روند پیر شدن، پوست دچار شل شدگی و افتادگی می شود و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد.

در چنین شرایطی بالا کشیدن پوست که لیفت یا لیفتینگ صورت به خوبی می تواند نشانه های افزایش سن و پیری را کاهش دهد. لیفتینگ پوست صورت را معمولاً بین سنین 40 تا 60 سال انجام می دهند.
لیفتینگ با نخ، اگر در سنین پایین تر انجام شود دوام بیشتری خواهد داشت و اگر در سنین بالاتر انجام شود ماندگاری آن کمتر خواهد بود.

ماندگاری لیفتینگ به روش های هایفو و آر اف نیز بین یک تا دو سال است و پس از آن می توانند تکرار شوند.

انواع روش های لیفتینگ صورت

لیفتینگ صورت، روش های مختلفی دارد. در یک روش، با استفاده از جراحی، مقداری از سطح پوست برداشته می شود. سپس اطراف محل برداشتن پوست، نزدیک شده و محل، بخیه می شود. به این ترتیب سطح پوست مورد کشش قرار می گیرد.
در این بخش قصد داریم انواع روش های لیفت را معرفی نماییم:

انواع لیفتینگ صورت

لیفت صورت با نخ

در روش دیگر لیفتینگ، از نخ استفاده می شود. در این روش، نخی از سطح پوست عبور داده می شود و تعدادی گره در جاهای مختلف این نخ ایجاد می شود که باعث کشیده شدن پوست می گردد. اکثر افراد رضایتی از این روش لیفتینگ ندارند؛ چرا که نگهداری از آن مشکل بوده و گاهی نخ یا گره آسیب می بینند و فرآیند لیفتینگ به مشکل بر می خورد. گاهی نیزاثر این روش به سرعت از بین رفته و یا تأثیر کافی و مورد دلخواه بیمار را در پی ندارد.

لیفت صورت به روش هایفو (HIFU)

روش دیگر لیفتینگ، روش هایفو می باشد. دستگاه هایفو، روش جدیدی برای لیفتینگ می باشد اما با توجه به قیمت بالای دستگاه، هزینه جلسات درمانی این روش گران است. درصد رضایت از این روش نیز بین بیماران کم است و تأثیرگذاری این روش نیز مورد پذیرش اکثر بیماران نمی باشد

اثر این روش به سرعت از بین رفته و یا تأثیر کافی و مورد دلخواه بیمار را در پی ندارد.

لیفت صورت به روش آر-اف (RF)

روش آر-اف ، روش دیگر لیفتینگ صورت  می باشد. نام اصلی این روش، آر-اف فرکشنال (Fractional Radio Frequency) است که در آن، از تاباندن موج الکترومغناطیس، با تنظیمات خاص و دقیق در زمان بسیار کوتاه بر روی پوست استفاده می شود. در حین این تابش، سوزن های بسیار نازکی از جنس طلای ۲۴ عیار وارد سطح پوست می گردد (micro-needling).
فلز طلا، باعث سفت شدن پوست می گردد. همراهی این دو، باعث شکستن کلاژن های (collagen) پیر و قدیمی در سطح پوست شده و تولید کلاژن و سلول های تازه در سطح پوست سرعت صعودی به خود می گیرد.

بدین ترتیب، این عملیات، باعث نرم شدن و کشش پوست می شود و جوانسازی پوست و لیفتینگ و سفت شدن آن و از بین رفتن چین و چروک ها را به ارمغان می آورد (anti-aging).

البته روند این فرآیند در پوست های مختلف، زمان های مختلفی دارد، اما به دلیل این که بدون هیچ گونه خونریزی و جراحی است، عوارض جانبی خاصی (مانند التهاب، ورم، درد و اثرات بیهوشی یا بی‌حسی) برای بیمار نداشته و چند ساعت بعد از انجام، فرد قادر به انجام کارهای روزمره ی خود می باشد.

این روش توسط دستگاه مخصوصی، در طی حدود یک ساعت انجام می شود که یکی از معروفترین آنها، دستگاه ویواسه (Vivace) است. با توجه به نوع عملیات، این روش جوانسازی و لیفتینگ صورت ، نسبت به بقیه روش ها ارزان تر می باشد.

تمامی افراد بالای ۲۵ سال، برای تأخیر شگرف در شروع پدیده پیری پوست و پیش گیری از آن، می توانند از این روش استفاده کنند.

بعد از استفاده از روش آر-اف، از پماد اکسید روی در محل جوانسازی استفاده می شود، به همین دلیل، پیشنهاد می شود در روز انجام استفاده از این روش، از تابش مستقیم نور آفتاب به محل مورد نظر، جلوگیری شود.

نتایج استفاده از این روش، معمولا تا دو هفته بعد قابل رؤیت است و پیشنهاد می شود در این مدت، از مواد آرایشی و روش های دیگر زیباسازی استفاده نشود. زمان بندی پیشنهادی برای این روش، یکبار در ماه، در طی شش ماه است

عضلاتی که می توان لیفتینگ انجام داد

بالا کشیدن پوست به کمک لیفت به خوبی می تواند نشانه های افزایش سن و پیری را کاهش دهد. لیفتینگ صورت  را برای افتادگی بخش های مختلفی چون پلک ، بینی ، غبغب ، فک و … در سنین بالاتر از 30 سال انجام می دهند. بافت قسمت های مختلف صورت می تواند دچار افتادگی و خطوط عمیق شود، لیفتینگ صورت برای افتادگی بخش های زیر در صورت مفید خواهد بود:

  • بافت میانی صورت
  • پلک
  • اطراف لب
  •   غبغب و زیر چانه
  • فک
  • بینی
  • گوشه های لب
  • خط خنده
نقاط انجام لیفت

جوانسازی پوست با لیفت برای چه کسانی مفید است؟

جوانسازی پوست با لیفت در کلینیک سرو  برای اکثر افرادی که سن آن‌ها بالاتر از ۲۵ سال است که علائم پیری صورت مشاهده می شود ، پیشنهاد می باشد .
بالا رفتن سن باعث می‌شود بافت پوست به خاطر تجزیه فیبرهای کلاژن و الاستین نازک شود و در نتیجه این وضعیت فرد دچار مشکلاتی مثل افتادگی پوست، ایجاد خطوط عمیق و نیز چین و چروک در پوست می‌شود.
با توجه به مشاهده چین و چروک ها و نیاز به زیبایی در این سنین باعث می شود که افراد به این درمان تمایل داشته باشند با توجه به این موضوع  روش لیفت و کشیدن پوست صورت با نخ می‌تواند تاثیرات ناشی از افزایش سن را معکوس کرده و سلامت پوست را بازیابی کند.
با توجه به این که لیفتینگ صورت درمان بدون جراحی است ، درصورتی که بیمار نخواهد از عمل جراحی لیفت صورت استفاده کند، لیفت با نخ می‌تواند یک درمان جایگزین بسیار موثر برای جراحی لیفت صورت باشد.
در این روش نخ‌ها به ناحیه زیر پوست وارد شده و باعث تحریک تولید کلاژن در پوست می‌شوند. به این ترتیب پوست فرد سفت شده، قابلیت ارتجاعی و رطوبت خود را نیز به دست خواهد آورد.